Как повернутись до повноцінного життя після інфаркту міокарда?

Інфаркт міокарда - одна з найбільш поширених проблем медицини в сучасному світі. Статистика говорить про 40% випадків, що закінчуються смертю. І це не обов’язково через несвоєчасне звернення до лікаря, важкої форми чи неправильно підбраного лікування, в багатьох випадках смерть наступає через недотримання рекомендацій лікаря під час реабілітаційного періоду. Зазвичай реабілітація проходить в 3 етапи:

- перший етап - безпосереднє стаціонарне лікування під наглядом лікарів, може тривати від 3 до 10 днів;

- другий етап - стаціонарно-лабораторний, який пацієнт має проводити у санаторії. Кардіологічний санаторій у Львові прекрасне місце для проходження цього етапу. Тривалість близько 28 дні;

- третій етап - повністю амбулаторний, передбачає домашнє лікування і періодичне відвідування лікарні.

Довготривалість реабілітації залежить від багатьох факторів, зокрема це ступінь враження міокарда, загальний стан здоров’я паціента, наявність чи відсутність хронічних захворювань внутрішніх органів, реакції організму на лікування.

Щоб реабілітація пройшла успішно треба розуміти, що це справа комплексна, яка ставить перед пацієнтом задачу ретельного контролю всіх сфер свого життя.

Почнемо з рекомендацій по харчуванню. Щоб досягти гарних результатів, треба скурпульозно підійти до процесу харчування. Зазвичай лікарі призначають дієту, в основі якої лежить споживання великої кількості клітковини, зниження калорійності, мінімальна кількість смаженої та жирної їжі в раціоні.

Фізичні навантаження. В цьому питання треба бути досить акуратним, адже безумовно вони мають бути поступовими і нескладними. Почати треба з прогулянок, спочатку по палаті, потім на свіжому повітрі. З дозволу лікаря можна буде вводити лікувальну фізкультуру під наглядом фізіотерапевта. З можливих занять - повільний біг, заняття на велотренажері, плавання, підйом по сходах.

Медикаментозна підтримка. Рекомендації в цьому плані дуже індивідуальні і їх надає лікар. Зазвичай це препарати для нормалізації тиску, зменшення згортання крові і зняття набряків. Важливо запам’ятати, що після закінчення періоду реабілітації необхідно періодично здійснювати профілактичні огляди в лікаря аби уникнути рецедиву.

Психологічна допомога. Життя після інфаркту змінюється і деколи це важко прийняти, тому участь спеціаліста-психолога в процесі реабілітації необхідна. Крім допомоги психолога, пацієнт має отримувати підтримку від своїх рідних та близьких.

Забезпечити якісну реабілітацію на всіх етапах з урахуванням всіх необхідних деталей допоможе Вам санаторій Великий Любінь, який знаходиться в Прикарпатті. Висококваліфіковані працівники, різноманітне обладнання та живильна природа Карпат допоможуть в найбільш короткі терміни повернутись до звичайного життя.