Грязьові курорти України: цінність торфолікування на території санаторія Любінь Великий

Санаторій «Любінь Великий» славиться джерелами лікувальних мінеральних вод і родовищами торф’яних грязей, що мають безліч цілющих властивостей. Тому і не дивно, що візитівкою нашого санаторію є різноманітні процедури з використанням саме торф’яних грязей. Грязьові курорти України можуть пишатися нашими показниками в галузі грязьових процедур.

Особливість цих процедур полягає в цінних властивостях торфу. В основі торфогрязелікування лежить рефлекс, який приводиться в дію за допомогою нейрогуморального механізму. Грязі відіграють роль явного подразника і відразу впливають на функціональний стан центральної нервової системи, викликаючи рефлекторні зрушення в судинній системі.

Наступним кроком позитивного впливу грязей є реакції, що пов'язані з обміном речовин, роботою ендокринної системи та ін. У шкірі відбувається складний рефлекторний акт, який здійснюється різноманітними медіаторами, зокрема гістаміном і ацетилхоліном.

Раніше застосування грязьових ванн з високою температурою давало великі навантаження на серцево-судинну систему та весь організм, тому зараз торфогрязелікування на курорті проводять аплікаційним способом. Для цього торф розводять в холодній мінеральній воді до певної тістоподібної маси, нагрівають у спеціальному апараті, а потім наносять у вигляді коржа на ділянку тіла, що відповідає хворому органу.                                          

Вплив лікувальних грязей на організм викликаний дією температурних, механічних та хімічних подразників. Їх властивості дають змогу використовувати під час лікування грязі порівняно високої температури, адже основним фактором дії торф’яної грязі є температурний показник. Легкий шар нагрітої грязі, яку спочатку наносять на шкіру пацієнта, швидко охолоджується, віддаючи частину тепла шкірі. Шари грязі, які ще накладаються на тіло, холонуть повільно. Саме тому вони можуть протягом довгого терміну діяти на організм за незначного зниження їх температури.  

Варто зазначити, що механізм дії лікувальної грязі різноманітний і складний, однак наші спеціалісти вправно використовують лікувальні властивості торфу для покращення Вашого самопочуття! Грязьові процедури впливають усіма своїми факторами (термічним, хімічним і механічним) на нервові закінчення, розташовані в шкірі і слизових оболонках. Крім цього, складові частини торф'яної грязі, як-от сірководень, йод, амінові основи, гормоноподобні речовини і т. п., всмоктуючись через шкіру і слизові оболонки, надходять у загальне кров'яне русло і своєю чергою викликають позитивні відповідні реакції всіх систем організму.

Отже, у санаторії «Любінь Великий» Ви можете не лише відпочити, а й оздоровитися завдяки цілющим торф’яним процедурам на основі лікувальних грязей!